Taniec Klasyczny

Style Tańca
Opis stylu
Opis stylu

Taniec klasyczny to podstawa warsztatu każdego profesjonalnego tancerza – nie bez powodu uznawany jest za matkę wszystkich tańców. To więc nie tylko taniec piękny sam w sobie, ale również niezbędne uzupełnienie edukacji tanecznej.

Znajomość podstaw techniki tańca klasycznego ułatwia naukę wszystkich innych nowoczesnych stylów. Jeśli więc poważnie podchodzisz do swojej pasji tanecznej, to zajęcia tańca klasycznego powinny na stałe zagościć w twoim kalendarzu treningowym.

Żadne inne zajęcia nie wykształcą tak efektywnie prawidłowej sylwetki, gracji, elegancji, lekkości i precyzji ruchu. Ćwiczenia poznane na zajęciach wzmocnią twoje mięśnie, poprawią zakresy stawów, ułatwią pracę nad pionem i równowagą, co ułatwi Ci opanowanie trudniejszych elementów, takich jak skoki, obroty, małe i duże piruety oraz ich przestrzenne kombinacje. Choreografie budowane na tańcu klasycznym są pełne finezji i wdzięku. To właśnie na tej technice tańca opierają się najsłynniejsze dzieła baletowe „Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do orzechów”, czy „Giselle”, podziwiane na deskach największych teatrów na świecie. Technika tańca klasycznego nie należy jednak do łatwych, ale właśnie dzięki temu zajęcia uczą pokory i dyscypliny.

Jeśli marzysz o lekkości ruchu, o wykonywaniu z gracją rozmaitych, także tych najtrudniejszych tanecznych pas, a może o sylwetce primabaleriny – zrób pierwszy krok i zapisz się na nasze zajęcia.

Dlaczego warto tańczyć?

Przypływ endorfin

Przypływ endorfin

Taniec to radość – szaleństwo na parkiecie wyzwala pozytywną energię i zapewnia szeroki uśmiech na twarzy

Zdrowsze życie

Zdrowsze życie

Taniec jest jedną z form aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i sylwetkę.

Nowe przyjaźnie

Nowe przyjaźnie

Zajęcia taneczne to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości, które można przenieść również poza salę taneczną.

Kształtowanie charakteru

Kształtowanie charakteru

Pewność siebie, samodysycyplina, kreatywność – to tylko niektóre cechy, jakie pozwala wykształcić nauka tańca.