pierwszy taniec

Dzięki nam ten dzień będzie
jeszcze bardziej wyjątkowy…

Tego dowiesz się z artykułu:

 1. Kiedy rozpocząć naukę pierwszego tańca?

 2. Jaka powinna być choreografia do pierwszego tańca?

 3. Piosenka na pierwszy taniec – jaką wybrać?

 4. Dodatkowe efekty podczas pierwszego tańca

 5. O czym jeszcze warto pamiętać przygotowując pierwszy taniec?

 6. Indywidualne lekcje pierwszego tańca – czy warto?

Kiedy rozpocząć naukę pierwszego tańca?

Oczywiście im wcześniej, tym lepiej! Proponujemy rozpoczęcie prób na kilka miesięcy przed Waszym wielkim dniem. Pozwoli Wam to bez niepotrzebnego stresu i napięcia przygotować się do tej ważnej chwili, tak byście mogli czuć się w niej swobodnie i pewnie, a jednocześnie zachwycić Waszych gości. Pamiętajcie, że na pewno mnóstwo rzeczy pozostanie do załatwienia przed samą uroczystością, tym bardziej warto zaplanować naukę pierwszego tańca wcześniej. Możecie tańczyć wszędzie – na zajęciach tanecznych z tańca towarzyskiego lub użytkowego, wieczorkach i imprezach, a nawet w domu!

„Całe szczęście, że rozpoczęliśmy naukę pierwszego tańca już pół roku przed weselem! Dzięki temu dobrze opanowaliśmy kroki i prawie wcale nie stresowaliśmy się, kiedy w końcu zaprezentowaliśmy naszą choreografię. Nasi goście byli zachwyceni i my także!”

Karolina R.

uczestniczka indywidualnych lekcji pierwszego tańca w Egurrola Dance Studio

Jaka powinna być choreografia do pierwszego tańca?

Przede wszystkim taka, która pozwoli Wam czuć się w tańcu swobodnie. Oczywiście w tym wyjątkowym dniu będzie Wam towarzyszyło wiele emocji, ale nie chcecie przecież, żeby goście dostrzegli Wasze przerażone spojrzenia, kiedy wybrzmią pierwsze takty utworu, do którego będziecie tańczyć.

Postarajcie się realnie ocenić Wasze możliwości – w końcu pierwszy wspólny taniec jako mąż i żona ma być wyjątkowym, a przede wszystkim miłym wspomnieniem. Od razu uspokajamy – proste kroki i nieskomplikowane figury wcale nie muszą być nudne – w Egurrola Dance Studio pomożemy Wam zadbać o to, aby pierwszy taniec w Waszym wykonaniu był efektowny i wzruszający.

Klasyczny walc, ognista rumba, a może szalony freestyle?

Wybór stylu tanecznego, w jakim chcecie zatańczyć pierwszy taniec, to nie lada wyzwanie. Powinna ona pasować do Waszych temperamentów i upodobań. Do wyboru macie mnóstwo możliwości: od klasycznego walca angielskiego, przez ognistą i zmysłową rumbę lub salsę, aż po freestyle, czyli prawdziwe szaleństwo pełne humoru i świetnej zabawy. Sami zdecydujcie, który z nich jest Wam najbliższy. Nie musicie się martwić trudnością układu choreograficznego – dobry instruktor tańca zaproponuje Wam takie kroki i figury, które będą dla Was łatwe do przyswojenia i nieskomplikowane, a jednocześnie efektowne.

najpopularniejsze style taneczne
pierwszy taniec
zmysłowa rumba

To prawdziwy taniec zmysłów! Rumba podkreśli łączącą Was bliskość i sprawi, że wasz pierwszy taniec nabierze wyjątkowo zmysłowego charakteru…

klasyczny walc

To najlepszy wybór dla miłośników tradycji. Wirując w tańcu z pewnością poczujecie się wyjątkowo, a niejeden gość uroni łzę obserwując Wasz występ!

ognista samba

Jeżeli jesteście żywiołowi i uwielbiacie dobrą zabawę na parkiecie, samba to dla Was najlepszy wybór! Tym tańcem z pewnością wprawicie gości w szampański nastrój i zachęcicie do dalszego tanecznego szaleństwa!

szalony freestyle

Jesteście szaleni, spontaniczni, a połączyło Was poczucie humoru? Nie lubicie nudy i chcecie nie tylko zachwycić swoich gości, ale take ich zaskoczyć? Postawcie na freestyle – tu wszystkie kroki i figury są dozwolone!

Piosenka na pierwszy taniec – jaką wybrać?

Zdecydowanie powinien to być utwór bliski Waszemu sercu – budzący pozytywne skojarzenia. Może piosenka, do której pierwszy raz wspólnie zatańczyliście? Albo taka, która towarzyszyła Wam podczas wymarzonych wakacji lub zaręczyn? Jeśli nic takiego nie przychodzi Wam do głowy, możecie skorzystać z gotowych list propozycji, które z łatwością znajdziecie w Internecie. Pamiętajcie jednak, że piosenka i wybrana choreografia powinny być spójne, dlatego warto wcześniej ustalić, na czym najbardziej Wam zależy. Możecie również zastanowić się nad tanecznym mixem różnych utworów.

Przykładowe piosenki do pierwszego tańca weselnego:

 • „I will always love you” (Whitney Houston)
 • „Shape of you” (Ed Sheeran)
 • „The Time Of My Life” (Bill Medley & Jennifer Warne)
 • „Love is Crazy” (Stanisław Soyka)

Dodatkowe efekty podczas pierwszego tańca weselnego

Migające światła, taniec w chmurze ciężkiego dymu, deszcz złotego konfetti – to tylko niektóre propozycje to świetny pomysł na urozmaicenie pierwszego tańca i uczynieni go jeszcze bardziej spektakularnym. Oczywiście największą atrakcją będziecie Wy – Wasza bliskość i radość malująca się na twarzach będzie dla gości najpiękniejszym obrazkiem. Jeżeli jednak zależy Wam na oryginalnych zdjęciach albo po prostu chcecie odwrócić uwagę od Waszych ewentualnych pomyłek, jakie mogą się pojawić.

O czym jeszcze warto pamiętać przygotowując pierwszy taniec?

 1. Próba w strojach

Inaczej tańczy się w dresie i wygodnych butach, a inaczej w szpilkach, sukni i garniturze. Dlatego przynajmniej jedną próbę powinniście przeprowadzić w formalnych strojach. Oczywiście zrozumiałe jest, że panna młoda nie chce pokazywać się swojemu przyszłemu mężowi w sukni ślubnej przed dniem ślubu – w takiej sytuacji, jeśli suknia ślubna jest zbudowana na kole, powinna ona założyć koło do próby.

 1. Sprawdzenie parkietu

Bardzo ważne jest, żeby przećwiczyć układ na parkiecie w miejscu, w którym odbywać się będzie wesele. To coś zupełnie innego, niż trening przed lustrem na małej, kameralnej sali! Pary, które decydują się na utwory grane na żywo przez zespół weselny powinny też zrobić też wspólną próbę razem z muzykami.

 1. Gdy muzyka ucichnie…

Warto zawczasu ustalić, jakie powinno być zakończenie pierwszego tańca. Czy ma się on płynnie przerodzić we wspólny taniec wszystkich gości, do którego zaprosi ich konferansjer? A może chcecie zakończyć swój układ efektowną figurą, po której nastąpi wyłączenie muzyki, a goście zaczną Wam bić brawo? Zastanówcie się nad tym z wyprzedzeniem, żeby uniknąć krępującej sytuacji w czasie wesela.

Indywidualne lekcje pierwszego tańca – czy warto?

Oczywiście, że tak! Jeśli chcecie jak najlepiej przygotować się do tego wielkiego wydarzenia, zależy Wam na kameralnej atmosferze i osiągnięciu jak najlepszych efektów, zapraszamy na indywidualne lekcje pierwszego tańca w Egurrola Dance Studio. Podczas lekcji wybrany przez Was instruktor zadba o to, aby nauczyć Was choreografii, która będzie dopasowana do Waszych umiejętności i upodobań, abyście zachwycili gości Waszym występem. Dogodny termin i lokalizacja oraz kameralna atmosfera sprawią, że nauka pierwszego tańca weselnego będzie dla Was czystą przyjemnością, jeszcze bardziej umocni łączącą Was więź i pozwoli zdobyć bezcenne wspomnienia na całe życie.

ZDECYDOWANI?

Nie czekajcie – sprawdźcie cennik indywidualnych lekcji pierwszego tańca dostępny poniżej, wybierzcie swoją lokalizację, uzgodnijcie termin i rozpocznijcie nową drogę swojego życia tanecznym krokiem!

Gwarantujemy, że dzięki temu kursowi najważniejszy dzień Waszego życia będzie jeszcze bardziej wyjątkowy!

cennik
pierwszy
taniec
Wybierz filtr:
Startowa
Startowa
Warszawa
Konstancin-Jeziorna
Grodzisk Maz.
Łódź
Kraków
Wrocław
Katowice

Aby poznać cenę indywidualnych lekcji tańca dla narzeczonych,
wybierz swoje miasto z listy po prawej stronie ekranu.

Pierwszy Taniec - Kurs Tańca Warszawa - Cennik

Pierwszy Tanieć - Kurs Tańca Konstancin Jeziorna - Cennik

Pierwszy Tanieć - Kurs Tańca w Grodzisku Mazowieckim - Cennik

Pierwszy Taniec - Kurs Tańca w Łodzi - Cennik

Pierwszy Tanieć - Kurs Tańca w Krakowie - Cennik

Pierwszy Tanieć - Kurs Tańca we Wrocławiu - Cennik

Pierwszy Taniec - Kurs Tańca Katowice - Cennik

Aby poznać cenę indywidualnych lekcji tańca dla narzeczonych,
wybierz swoje miasto z listy po prawej stronie ekranu.

Pierwszy Taniec - Kurs Tańca Warszawa - Cennik

Pierwszy Tanieć - Kurs Tańca Konstancin Jeziorna - Cennik

Pierwszy Tanieć - Kurs Tańca w Grodzisku Mazowieckim - Cennik

Pierwszy Taniec - Kurs Tańca w Łodzi - Cennik

Pierwszy Tanieć - Kurs Tańca w Krakowie - Cennik

Pierwszy Tanieć - Kurs Tańca we Wrocławiu - Cennik

Pierwszy Taniec - Kurs Tańca Katowice - Cennik

MASZ PYTANIA?

w godzinach 9:00-17:00

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe