Contemporary Jazz

Style Tańca
Opis stylu
Opis stylu

To wymarzony taniec dla tych, którzy szukają fizycznej formy wyrażenia swoich emocji, prezentacji osobowości i ekspresji. Ruch w contemporary jazzie oparty jest na naturalnym ruchu ciała – to właśnie dlatego jest on jedną z najpopularniejszych form tańca na świecie.

Contemporary jazz łączy techniki tańca klasycznego z zasadami modern i jazzową izolacją. Wzbogacają je tzw. techniki podłogowe, czyli elementy wykonywane na parkiecie. Dzięki temu choreografie są pełne kontrastów, łącząc płynne ruchy z tymi bardziej dynamicznymi i zaskakującymi. Dzięki temu tancerz może wyrazić swoim ruchem całą gamę emocji i nastrojów. Ale lekcje contemporary jazz to nie tylko poruszające choreografie – tancerze pracują także nad niezbędną w tym tańcu sprawnością, siłą i gibkością.

Jeśli szukasz zajęć, które poza nauką pięknych i wzruszających choreografii oraz poprawą sprawności fizycznej pozwolą ci wyrazić to, co ci w duszy gra, to zajęcia dla Ciebie! Najlepsi instruktorzy naszej szkoły poprowadzą Cię przez fascynującą taneczną przygodę, pokazując piękno tańca.

Dlaczego warto tańczyć?

Przypływ endorfin

Przypływ endorfin

Taniec to radość – szaleństwo na parkiecie wyzwala pozytywną energię i zapewnia szeroki uśmiech na twarzy

Zdrowsze życie

Zdrowsze życie

Taniec jest jedną z form aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i sylwetkę.

Nowe przyjaźnie

Nowe przyjaźnie

Zajęcia taneczne to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości, które można przenieść również poza salę taneczną.

Kształtowanie charakteru

Kształtowanie charakteru

Pewność siebie, samodysycyplina, kreatywność – to tylko niektóre cechy, jakie pozwala wykształcić nauka tańca.